Aktualna sytuacja w DPS Marszałki

W Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach przebywa obecnie 117 mieszkańców i 16 pracowników (w tym 4 pracowników administracji). Dom, decyzją Sanepidu, pozostaje na kwarantannie. Wszystkie osoby zarażone COVID-19 przebywają poza DPS. 12 mieszkańców z wynikiem dodatnim przebywa w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wynik dodatni stwierdzono u 18-tu pracowników DPS, 4 z nich przebywa w poznańskim izolatorium Ikar, 13 w izolacji domowej, a jeden z pracowników przebywa w hoteliku DPS czekając na badania wymazowe.
13 pracowników DPS przebywa w kwarantannie domowej.
Dzisiaj zostaną przeprowadzone powtórne badania wymazowe u 10 osób.
Samorząd powiatowy czyni starania o uzyskanie wsparcia w zakresie opieki pielęgniarskiej i czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych.
Osoby zainteresowane podjęciem pracy w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach proszone są o kontakt pod nr telefonu: 519 332 702.