AktualnościWszystkie

94 urodziny Zasłużonej dla Powiatu Ostrzeszowskiego

Doktor Elżbieta Podkowa, laureatka tytułu „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego” obchodzi dzisiaj 94 urodziny! Z wyrazami najwyższego szacunku i z najlepszymi życzeniami do jubilatki udał się starosta Lech Janicki wraz z wicestarostą Zofią Witkowską.
Podczas wizyty, w ciepłej rozmowie, pani doktor wspominała czasy pracy w ostrzeszowskim szpitalu, między innymi trudny czas, kiedy nie zgodziła się na likwidację kaplicy szpitalnej. Rozmawiano także o małych pacjentach pani doktor, wśród których był kiedyś między innymi Lech Janicki.
Przypomnijmy, pani doktor Elżbieta Podkowa była lekarzem pediatrą II stopnia, przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem pełniła funkcję ordynatora Oddziału Dziecięco-Noworodkowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrzeszowie oraz inspektora ds. pediatrii. Była  bardzo ofiarnym lekarzem o wysokich normach etycznych; zapisała się wieloma sukcesami w pracy zawodowej, poświęceniem dla pełnionej służby, wysokim poziomem wiedzy i praktyki. Swoją karierę zawodową zaczynała od Szpitala Powiatowego w Kępnie. Pracowała także jako lekarz w Poradni Konsultacyjnej Przychodni Rejonowej w Ostrzeszowie oraz w Przychodni Dziecięcej w Ostrzeszowie, a także w ostrzeszowskim żłobku.
Pani Elżbieta Podkowa jest osobą niezwykle ciepłą, otwartą i wrażliwą na potrzeby innych; cieszy się ogromnym szacunkiem, życzliwością i sympatią mieszkańców naszego powiatu. Jej zaangażowanie w sprawy ochrony zdrowia było absolutnie wyjątkowe. Elżbieta Podkowa została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, a także (wcześniej) Odznaką Honorową „Za wzorową pracę w służbie zdrowia” oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Kaliskiego”. Rada Powiatu w Ostrzeszowie nadała Elżbiecie Podkowie tytuł „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego” w 2017 roku.
Lech Janicki oraz Zofia Witkowska złożyli jubilatce najserdeczniejsze życzenia wielu kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content