AktualnościWszystkie

57 Cross Ostrzeszowski – spotkanie ze szkołami i przedszkolami

Stowarzyszenie Crossy Ostrzeszowskie zaprosiło przedstawicieli przedszkoli i szkół podstawowych na spotkanie poświęcone 57 edycji ostrzeszowskich przełajów. Prezes stowarzyszenia Dariusz Świtoń wraz z wiceprezes Aleksandrą Eską-Wojciechowską oraz członkiem zarządu stowarzyszenia Zofią Witkowską  omówił program minutowy oraz trasy i dystanse poszczególnych biegów, i przekazał plakaty 57 Crossu, które mają zawisnąć w placówkach oświatowych. Celem spotkania było zachęcenie szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w crossie i rozwianie ewentualnych wątpliwości. Odpowiadając na pytania Dariusz Świtoń zapewnił, że biegi są ubezpieczone, a na miejscu nad bezpieczeństwem biegaczy czuwać będą służby medyczne.

W ramach 57 Crossu zostaną rozegrane: 3 biegi przedszkolaków, 8 biegów szkół podstawowych, 4 biegi szkół średnich oraz półmaraton, bieg na 5000 m i marsz nordic walking. Cross będzie poświęcony Jerzemu Błażewiczowi – sportowcowi, trenerowi, sędziemu i działaczowi sportowemu, i wieloletniemu prezesowi Orkana Ostrzeszów, współorganizatorowi crossów i członkowi komitetu założycielskiego Stowarzyszenia Sportowego Crossy Ostrzeszowskie.

Wszelkie informacje na temat 57 Crossu znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej www.crossostrzeszowski.pl; tam tez znajdują się linki, pod którymi można dokonywać zapisów na poszczególne biegi.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content