20 lat samorządu powiatowego w Ostrzeszowie, 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej

4 maja powiat ostrzeszowski świętował dwa ważne jubileusze: 20-lecie samorządu powiatowego oraz 15-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. Na konferencję poświęconą rocznicom przybyli parlamentarzyści, wójtowie i burmistrzowie powiatu ostrzeszowskiego, starostowie ościennych powiatów, delegacje zagranicznych partnerów powiatu ostrzeszowskiego: Miśni, Blankenburga i Drohobycza, a także przedsiębiorcy, szefowie i przedstawiciele służb, inspekcji i straży, instytucji publicznych, jednostek organizacyjnych powiatu ostrzeszowskiego, organizacji społeczno-politycznych oraz kierownicy wydziałów starostwa powiatowego.
Istotnym elementem konferencji był wykład Jerzego Stępnia senatora I i II kadencji, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Drugim gościem poproszonym o podzielenie się refleksjami wywołanymi 20 rocznicą utworzenia powiatów oraz 15 rocznicą wejścia Polski do społeczności unijnej był historyk, poseł na Sejm V i VI kadencji, senator VIII i IX kadencji – Jan Filip Libicki, który znalazł się na Liście Mocy – stu najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością w kategorii Polityka/prawo.
Konferencję uświetnił koncert zespołu Kreisler Salon Duo – Arkadiusz Hylewski, Łukasz Kryjom.