20 Bieg Wina Doliny Łaby w Miśni – wyjątkowe wydarzenie dla miłośników biegania i spacerów

W dniach 11–13 października 2024 roku, na zaproszenie Starosty Miśnieńskiego, Starosta Ostrzeszowski wraz z delegacją miał przyjemność uczestniczyć w jubileuszowym, 20. Biegu Wina Doliny Łaby (Elbtal Wine Run). W biegu wzięło udział 3000 osób, które na czterech trasach o długości 10, 12, 17 i 30 kilometrów cieszyły się pięknem jesiennego krajobrazu doliny Łaby, smakiem regionalnych win i pysznym jedzeniem oferowanym na licznych punktach gastronomicznych.

Starosta Ostrzeszowski, startując na najdłuższej, 30-kilometrowej trasie, uzyskał znakomity wynik, zajmując drugie miejsce. Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji miłośników sportu i lokalnych smaków, a także wzmocnienia współpracy między powiatami.