Obradowała Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych

29 kwietnia odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych. Zaproszony na posiedzenie komendant powiatowy policji Andrzej Haraś dokonał analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w 2018 roku, a komendant powiatowy PSP Tomasz Mak przedstawił informację o działalności w 2018 roku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Istotnym punktem porządku obrad było spotkanie z przedstawicielkami Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia przy Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze w sprawie omówienia listu otwartego dotyczącego podwyżek płac. Po omówieniu przeprowadzonych dotychczas działań ze strony samorządu powiatowego, komisja postanowiła przeprowadzić analizę rzeczywistych wynagrodzeń w domach pomocy społecznej powiatu ostrzeszowskiego i powrócić do tematu pod koniec maja.