Nowy wóz strażaków w Głuszynie

Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszynie ma nowy samochód gaśniczy. To średni wóz gaśniczy ze zbiornikiem wody i autopompą. Zakup samochodu był możliwy dzięki montażowi finansowemu, na który złożyły się fundusze wyasygnowane przez samorząd gminny, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Ostrzeszowski starosta Lech Janicki, który 14 grudnia uczestniczył w uroczystości przekazania wozu, gratulował strażakom współpracy, która umożliwiła sfinalizowanie przedsięwzięcia. Dzięki tej współpracy zyska zarówno gmina Kraszewice, jak i cały powiat ostrzeszowski – poprawa bezpieczeństwa leży nam wszystkim na sercu – podkreśla starosta. Z pewnością ten uniwersalny wóz świetnie posłuży strażakom zarówno do akcji gaśniczych, jak i ratowniczych. Mam jednak nadzieję, że akcji tych nie będzie dużo, czego życzę i strażakom, i mieszkańcom gminy Kraszewice – napisał Lech Janicki w liście przekazanym prezesowi OSP w Głuszynie Romanowi Dzięcielskiemu i prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie Tomaszowi Makowi.
Po przekazaniu nowo zakupionego wozu strażacy i zaproszeni na uroczystość goście wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

fot. JRG Ostrzeszów