Nowe prezydium Rady Powiatu w Ostrzeszowie

Walenty Okoń został przewodniczącym Rady Powiatu VI kadencji samorządu powiatowego. Nowy przewodniczący był jedynym kandydatem zgłoszonym przez radnych do pełnienia funkcji przewodniczącego; radni wybrali go jednomyślnie. Po wyborze przewodniczący przejął prowadzenie obrad od radnej seniorki Zofii Witkowskiej.
Dziękuję za zaufanie i przyrzekam, że zrobię wszystko, aby nie zawieść Waszego zaufania, Was, którzy na mnie głosowaliście, ale również będę czynił starania aby przekonać tych, co z rezerwą odnieśli się do mojej osoby. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie spada, dlatego też całe swoje doświadczenie życiowe, doświadczenie zawodowe z całą mocą wykorzystam do pracy, która n manie czeka na tym stanowisku.
Wysoka Radu, życzę wszystkim radnym, aby na koniec pięcioletniej kadencji jedynie sukces przemówił za nas, kiedy będziemy składać sprawozdanie przed naszymi wyborcami ze swoich poczynań. Czego Wam i sobie z całego serca życzę. – powiedział przewodniczący Rady tuż po wyborze.
Nowego przewodniczącego wspierać będą zastępcy: Katarzyna Sójka i Jerzy Mucha.
W Komisji Skrutacyjnej pracowali: Adam Grzyb, Arkadiusz Suchanecki i Jerzy Mucha, którego (z racji kandydowania do funkcji wiceprzewodniczącego)zmienił Radosław Gatkowski.