Najwyższe notowania Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych w Ostrzeszowie!

I miejsce zajął LKS Orkan Ostrzeszów za zorganizowanie Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych i Seniorów, w konkursie na najlepszy projekt pn. „100 lat niepodległości na sportowo” realizowany w środowisku wiejskim.

15 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej, która oceniła nadesłane przez komisje wojewódzkie prace dotyczące zadania „Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów pn. 100 lat niepodległości na sportowo, realizowanych w środowisku wiejskim”.  Zgodnie z regulaminem pod ocenę Komisji Krajowej trafił jeden projekt z każdego województwa. Podsumowanie konkursu  i ogłoszenie wyników odbywało się w dniach od 7 do 9 grudnia w kompleksie term w Uniejowie k. Łodzi. Nagrodę za najlepszy projekt w Polsce odebrali: prezes LKS Orkan Marek Nalepa i przewodniczący PZ LZS w Ostrzeszów Edmund Tetlak.
W ramach podsumowania projektu wśród 16 laureatów rozegrano zawody rekreacyjno-sportowe, w których wysokie miejsca zajęli reprezentanci powiatu ostrzeszowskiego: rzut kulą do kręgli – I miejsce Lech Janicki, rzut woreczkami do celu – III miejsce Mariola Janicka, slalom piłkarski piłką lekarską – IV miejsce Edmund Tetlak, strzały do celu kijem hokejowym – IV miejsce Antoni Winny.
Podczas pobytu w Uniejowie nasi trenerzy – Marek Nalepa i Antoni Winny – skorzystali z seminariów szkoleniowych dla trenerów.