Komisja oświaty w bibliotece

2 marca odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Było to posiedzenie wyjazdowe – komisja spotkała się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów, ponieważ zasadniczym tematem obrad była realizacja przez bibliotekę zadań powiatowych. Informację, jaką złożyła dyrektor biblioteki Dorota Owczarczak, członkowie komisji przyjęli bez żadnych uwag i zastrzeżeń, a funkcjonowanie placówki ocenili bardzo wysoko.
W drugiej części posiedzenia komisja dokonała analizy badań ankietowych, jakie przeprowadzono we wszystkich prowadzonych przez powiat szkołach średnich.  Anonimowe ankiety  dotyczyły korzystania uczniów z korepetycji. Jak wynika z ankiet, w I LO z korepetycji korzysta 52% ankietowanych, w Zespole Szkół nr 1 – 25% ankietowanych, a w Zespole Szkół nr 2 – 35%. Zdaniem komisji, ankiety powinny być powtórzone wiosną, ponieważ pierwsze klasy muszą w pierwszym półroczu przystosować się do warunków i zasad panujących w szkole średniej.