Aktualna sytuacja w DPS Marszałki – 16 czerwca, godz. 11:40

Dziś po południu spodziewamy się wyników badań wymazowych przeprowadzonych wczoraj w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach i dowiemy się, jaka jest skala problemu. Przypomnijmy, do Marszałek przybyły wczoraj cztery karetki wymazowe, ich załogi przebadały wszystkich mieszkańców oraz wszystkich pracowników, również tych, którzy przebywają pod kwarantanną, w sumie 219 osób. Badania przebiegały bardzo sprawnie. Dzięki staraniom powiatowych władz samorządowych udało się przyspieszyć termin badań wymazowych w DPS Marszałki.
W Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach pod opieką 29 pracowników przebywa 128 mieszkańców. Ich stan zdrowia jest na bieżąco monitorowany. W tej chwili u nikogo nie zaobserwowano żadnych niepokojących objawów. Mieszkanka, która w ubiegłym tygodniu została przewieziona do szpitala jednoimiennego w Poznaniu i z wynikiem ujemnym powróciła do DPS i przebywa w izolatce pod specjalnym nadzorem sanitarnym.
Personel domu skrupulatnie pilnuje przestrzegania reżimu sanitarnego. Placówka jest wyposażona w odpowiednie ilości środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych.
Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim i z Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oraz z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Współpraca układa się bardzo dobrze – podkreśla starosta Lech Janicki.