55 Cross Ostrzeszowski

1174 biegaczy przekroczyło linię mety na 55 Crossie Ostrzeszowskim

1174 biegaczy przekroczyło linię mety na 55 Crossie Ostrzeszowskim (nie licząc biegu przedszkolaków oraz marszu nordic walking). W XXI Półmaratonie im. Mirosława Zaremby wystartowało 244 biegaczy. Wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.datasport.pl/results2847/
55 Cross otwarto z pełnym ceremoniałem olimpijskim. Flagę na maszt podnieśli medaliści mistrzostw makroregionu w biegach przełajowych Wojciech Kozłowski i Kamil Kauka oraz Szymon Bodura – mistrz Polski LZS w biegach na dystansie 2000 m z przeszkodami. Apel Olimpijski odczytała Daria Ramirez Paszek – dziesiąta zawodniczka Halowych Mistrzostw Polski w Wieloboju. Znicz na stadionie im. Janusza Kusocińskiego zapaliła sztafeta złożona z uczniów szkoły podstawowej w Dębnicy. 55 Cross był poświęcony pamięci Bronisława Kokoszki  – prezesa Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni – Razem” i wiceprezesa Zarządu Głównego,  trenera i koordynatora Kadry Polski w lekkoatletyce, wieloletniego członka Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie, dyrektora i nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, współorganizatora crossów ostrzeszowskich i wieloletniego prezesa Ludowego Klubu Sportowego Orkan Ostrzeszów. To dzięki Bronisławowi Kokoszce odbyły się w Ostrzeszowie Mistrzostwa Świata INAS FID – Międzynarodowej  Federacji Sportu Niepełnosprawnych Intelektualnie. Wspomnienie o zmarłym w styczniu ubiegłego roku Bronisławie Kokoszko wygłosiła wicestarosta Zofia Witkowska – wieloletnia prezes Stowarzyszenia Sportowego Crossy Ostrzeszowskie, a obecnie wiceprezes.