AktualnościWszystkie

Życzenia z Drohobycza

Pragniemy podzielić się z Państwem życzeniami, jakie za pośrednictwem Starosty Ostrzeszowskiego mieszkańcom naszego powiatu złożył prezes Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie Adam Chłopek wraz z pracownikami  Ogólnoukraińskiego Koordynacyjno-Metodycznego Centrum  Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu.

,,Przez Twe Wielkie Zmartwychwstanie
żywioł wszelki budzisz, Panie.
Budzisz ze snu, żywot dajesz,
w wszelkim bycie zmartwychwstajesz.”
         /Stanisław Wyspiański/

Wielkanoc to czas zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią; czas chwalebnego triumfu Chrystusa nad mrokiem grzechu i nad ludzkimi słabościami.
Metafizyczny wymiar Świąt przynosi  duchowe odrodzenie; jest źródłem nadziei i radości. Ma to szczególne znaczenie w obliczu ogromu cierpienia oraz bezwzględnej dehumanizacji spowodowanych wojną i  bezzasadnym okrucieństwem wrogich sił.
Życzymy, by Zmartwychwstały Chrystus stał się niewzruszoną opoką, wzmocnił fundamenty naszej wiary w lepsze jutro i dodał sił potrzebnych do przezwyciężania wszelkich trudności.
Niech ta radość, która wypływa ze zwycięskiego Alleluja! zagości w naszych domach rodzinnych i będzie ukojeniem w smutku, a Zwycięzca Śmierci błogosławi, umacnia i towarzyszy w niełatwej codzienności...

Spokojnego i pogodnego świętowania w rodzinnym gronie,

Adam Chłopek – Prezes Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie
wraz z pracownikami  Ogólnoukraińskiego Koordynacyjno-Metodycznego Centrum  Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content