Życzenia dla Zasłużonych dla Powiatu

Co roku samorząd powiatowy przekazuje świąteczne życzenia osobom uhonorowanym tytułem Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego. W imieniu samorządu z przedświąteczną wizytą do dr Elżbiety Podkowy starosta Lech Janicki udał się 15 grudnia łącząc świąteczne życzenia z powinszowaniami urodzinowymi (E. Podkowa urodziła się 15 grudnia 1927 roku),  Hansowi Joachimowi Schulzemu z Blankenburga oraz małżonce śp. Władysława Grafa życzenia wysłano pocztą. Czwartego laureata tytułu Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego – doktora Andrzeja Gumińskiego starosta odwiedził 17 grudnia.
Andrzej Gumiński jest emerytowanym lekarzem medycyny ogólnej. Pracę w Grabowie nad Prosną rozpoczął w kwietniu 1971 roku; w sumie pracy lekarza poświęcił 52 lata. Ponadto przez 25 lat sprawował mandat radnego Rady Miejskiej Grabowa nad Prosną.
Starosta, w imieniu samorządu powiatowego oraz własnym, przekazał doktorowi Andrzejowi Gumińskiemu oraz jego rodzinie życzenia zdrowia, pogody ducha, nieustającej życzliwości, wewnętrznego spokoju oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia.