AktualnościWszystkie

ZPP pamięci Pawła Adamowicza!

Apel poświęcony pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uchwaliło Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Zgromadzenie obraduje dzisiaj w Warszawie, z udziałem starosty ostrzeszowskiego, który przewodniczy Konwentowi Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Oto tekst apelu, jaki przyjęło Zgromadzenie Ogólne ZPP:
Z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy informację o tym, że w poniedziałek 14 stycznia 2019 roku odszedł od nas Paweł Adamowicz, długoletni Prezydent Gdańska.
Prezydent Adamowicz zmarł tragicznie wskutek ran odniesionych podczas brutalnego ataku, który miał miejsce dzień wcześniej – w niedzielny wieczór, gdy kierował do nieba światełko pomocy i wsparcia dla innych ludzi. Stało się to w momencie, gdy dziękował swojemu miastu i jego mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne.
Ten niespodziewany atak zabrał kolegę, przyjaciela, lidera lokalnej wspólnoty, syna, brata, ojca i męża, który w tym momencie stał na scenie dla dobra innych.
Solidaryzujemy się z rodziną i z bliskimi.
Pamiętając, jak cenne jest ludzkie życie stoimy zjednoczeni w potępieniu tego aktu przerażającej przemocy.
Paweł był prezydentem od 1998 roku, starostą grodzkim od 1999 roku aż do tragicznych dni niedzieli i poniedziałku. Od zawsze kierowała Nim ogromna chęć wysłuchania i reprezentowania swoich obywateli.
Wybory prezydenckie wygrywał sześć razy z rzędu. Jest to dowodem na to jak bardzo ufali mu
mieszkańcy, jaką cieszył się popularnością. Był ich liderem, a jednocześnie osobą, której ta służba sprawiała wiele radości. Uczynił Gdańsk miastem otwartym, dynamicznym i tętniącym życiem. Metropolią zakorzenioną nie tylko w regionie, w Polsce, ale także w całej Europie.
Paweł Adamowicz był człowiekiem zawsze przystępnym i dostępnym dla mieszkańców swojego „ukochanego miasta Gdańska” – jak zwykł o nim mawiać. Jednym z jego ostatnich słów było: „Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie”. Do mieszkańców zaś mówił ciepło: „jesteście kochani”.
Straciliśmy człowieka, który był patriotą, prawdziwym humanistą i bojownikiem o prawa człowieka.
Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oddaje głęboki szacunek Koledze Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.
Cześć Jego Pamięci!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content