AktualnościWszystkie

ZPP pamięci Pawła Adamowicza!

Apel poświęcony pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza uchwaliło Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Zgromadzenie obraduje dzisiaj w Warszawie, z udziałem starosty ostrzeszowskiego, który przewodniczy Konwentowi Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Oto tekst apelu, jaki przyjęło Zgromadzenie Ogólne ZPP:
Z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy informację o tym, że w poniedziałek 14 stycznia 2019 roku odszedł od nas Paweł Adamowicz, długoletni Prezydent Gdańska.
Prezydent Adamowicz zmarł tragicznie wskutek ran odniesionych podczas brutalnego ataku, który miał miejsce dzień wcześniej – w niedzielny wieczór, gdy kierował do nieba światełko pomocy i wsparcia dla innych ludzi. Stało się to w momencie, gdy dziękował swojemu miastu i jego mieszkańcom za pomoc i zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne.
Ten niespodziewany atak zabrał kolegę, przyjaciela, lidera lokalnej wspólnoty, syna, brata, ojca i męża, który w tym momencie stał na scenie dla dobra innych.
Solidaryzujemy się z rodziną i z bliskimi.
Pamiętając, jak cenne jest ludzkie życie stoimy zjednoczeni w potępieniu tego aktu przerażającej przemocy.
Paweł był prezydentem od 1998 roku, starostą grodzkim od 1999 roku aż do tragicznych dni niedzieli i poniedziałku. Od zawsze kierowała Nim ogromna chęć wysłuchania i reprezentowania swoich obywateli.
Wybory prezydenckie wygrywał sześć razy z rzędu. Jest to dowodem na to jak bardzo ufali mu
mieszkańcy, jaką cieszył się popularnością. Był ich liderem, a jednocześnie osobą, której ta służba sprawiała wiele radości. Uczynił Gdańsk miastem otwartym, dynamicznym i tętniącym życiem. Metropolią zakorzenioną nie tylko w regionie, w Polsce, ale także w całej Europie.
Paweł Adamowicz był człowiekiem zawsze przystępnym i dostępnym dla mieszkańców swojego „ukochanego miasta Gdańska” – jak zwykł o nim mawiać. Jednym z jego ostatnich słów było: „Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie”. Do mieszkańców zaś mówił ciepło: „jesteście kochani”.
Straciliśmy człowieka, który był patriotą, prawdziwym humanistą i bojownikiem o prawa człowieka.
Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oddaje głęboki szacunek Koledze Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.
Cześć Jego Pamięci!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content