AktualnościWszystkie

Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”!

Już po raz siódmy w powiecie ostrzeszowskim rusza akcja „Szlachetna Paczka”. W minionych latach w akcję zaangażowało się 50 wolontariuszy; pomoc uzyskało ponad 100 rodzin; łączna wartość paczek to 250 tysięcy złotych! Nie mamy zamiaru zwalniać – nadal pragniemy siać dobro i pokazać drugiej osobie, że jest bardzo ważna! To, co robimy co roku pokazuje nam wolontariuszom, że warto pomagać, warto zmieniać historię życia wielu osób , rozwijać się i przede wszystkim zmieniać swoje życie! – podkreśla lider projektu Szlachetna Paczka Ostrzeszów, koordynator regionalny i wieloletni wolontariusz Paweł Bator.
Projekt społeczny Szlachetna Paczka  jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W efekcie konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
W tym roku mija 7 lat od pierwszej paczkowej edycji w Ostrzeszowie. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało się nam przez ten czas pomóc tak wielu rodzinom, a przede wszystkim połączyć ze sobą mnóstwo ludzi. W Paczce wszyscy są ważni – potrzebujący, obdarowujący, wolontariusze, osoby życzliwe nam i w jakikolwiek sposób wspierające nas.
Ostrzeszowska grupa SuperW szuka ludzi chętnych do współpracy.  Osoby zainteresowane wolontariatem mogą się zgłaszać poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl lub bezpośrednio u lidera Pawła Batora (nr  tel. 667 462 204), który udziela wszelkich informacji dotyczących akcji.
Już po raz siódmy akcję pomocy potrzebującym swoim patronatem objął ostrzeszowski starosta Lech Janicki.

(fot. arch.)

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content