Zmiana systemu pracy DPS Kochowy

Dom Pomocy Społecznej w Kochłowach 5 czerwca zakończył drugi 14-dniowy turnus profilaktycznej kwarantanny. Od tego czasu pracownicy zajmujący się bezpośrednio mieszkańcami – pielęgniarki, opiekunki, pokojowe oraz pracownicy kuchni – pracują w 12-godzinnym systemie pracy.
Pracownicy kuchni zostali zobowiązani do zachowywania dystansu wobec pracowników i mieszkańców. Również pracownikom administracyjnym polecono nie kontaktować się z pozostałymi pracownikami oraz mieszkańcami i korzystać z oddzielnego wejścia. W dalszym ciągu pozostaje płot z siatki, który oddziela strefę, w której przebywają mieszkańcy od strefy pracowników administracji i kuchni oraz dostawcy towarów.
Ponadto pracownicy mający kontakt z mieszkańcami muszą w dalszym ciągu nosić maseczki i dezynfekować ręce. Pokojowe dezynfekują powierzchnie przy każdorazowym ich myciu oraz, kilka razy dziennie, wszystkie klamki i poręcze.
Pracownicy przypominają mieszkańcom o częstym myciu rąk i cztery razy dziennie dezynfekują im dłonie.
Mieszkańcy wracający z leczenia szpitalnego przechodzą 14-dniową kwarantannę pozostając w izolacji od innych mieszkańców. Podczas wyjazdów mieszkańcy i opiekunowie są zaopatrywani w  środki ochrony osobistej – fartuchy, maseczki i rękawiczki.
Stan zdrowia jest mieszkańców jest na bieżąco monitorowany przez pielęgniarki.
Nie są realizowane aż do odwołania wyjazdy do miasta i do rodzin.
Informację o systemie pracy w DPS Kochłowy przyjął dzisiaj Zarząd Powiatu na swoim 75 posiedzeniu.