AktualnościWszystkie

Zespół Szkół nr 1 otrzymał wysokiej klasy maszyny i narzędzia

Specjalistyczny odciąg trocin oraz stojak obrotowy, ścisk śrubowy i wiele innych mniejszych narzędzi trafiło do Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Sprzęt wartości prawie 20 tysięcy zł dla uczniów branżowej szkoły I stopnia kierunku stolarz oraz Technikum Technologii Drewna sfinansował Adams Group – producent mebli tapicerowanych z Ligoty (gm. Kobyla Góra) w ramach umowy podpisanej w grudniu zeszłego roku. Umowę darowizny podpisano w warsztatach szkolnych 16 czerwca w obecności przedstawiciela organu prowadzącego szkołę – Powiatu Ostrzeszowskiego – członka Zarządu Powiatu, kierownika wydziału oświaty Adama Mickiewicza.

Maszyny zostały wybrane przez dyrekcję i nauczycieli ZS nr 1. Określiliśmy, jakie są nasze realne potrzeby i dzięki współpracy z Adams Group mogliśmy je szybko zrealizować. Zależało nam na tym, by uzupełnić sprzęt, którego do tej pory nie mieliśmy w naszych warsztatach szkolnych – wyjaśnia Łukasz Lar, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w ZS nr 1. Mechanizm posuwowy to urządzenie, jakiego zawsze nam brakowało, a które znacząco podnosi bezpieczeństwo pracy na frezarce i wprowadza możliwość ustawienia prędkości działania maszyny. To ważne dla naszych uczniów, którzy będą mieli szansę pracować na bardziej zaawansowanym oprzyrządowaniu – podkreśla Łukasz Lar.

Druga maszyna – prasa ramowa służy do klejenia elementów płytowych stołów biurek, szaf oraz drzwi i innych wyrobów – tłumaczy Leszek Korzański, kierownik warsztatów szkolnych.

Adams Group sfinansował też zakup odciągu trocin – urządzenia, które wprowadza do warsztatów szkolnych zdrowe środowisko pracy. Minimalizacja zanieczyszczeń (trocin i pyłów) ma ogromny wpływ na znaczące podniesienie jakości pracy. To ważne zwłaszcza dla alergików.

Współpraca z firmą produkcyjną jest dla naszej szkoły okazją do podniesienia jakości realizowanych przez nas warsztatów. Uczniowie do zakończonych kilka dni temu egzaminów zawodowych przygotowywali się, korzystając już właśnie ze sprzętu przekazanego szkole przez Adams Group – podkreśla dyrektor Zespołu szkół nr 1 Dariusz Grzesik.

Cieszymy się, że możemy w tak konkretny i realny sposób wspierać lokalnie edukację w szkole kształcącej naszych przyszłych pracowników. W czerwcu rozpoczęliśmy kampanię rekrutacyjną skierowaną właśnie do młodych osób. Nasza oferta w regionie wyróżnia się tym, że poza pracą dajemy naszym pracownikom możliwość zamieszkania na nowoczesnym osiedlu szeregówek oddalonym zaledwie 200 metrów od biurowca i hal produkcyjnych – podkreśla dyrektor operacyjny Adams Group Adrian Kucharski.

Przekazanie sprzętu to nie koniec działań, jakie Adams Group planuje w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 1. Za rok firma przekaże drugą partię maszyn.

Po podpisaniu umowy przedstawicie firmy obejrzeli nowo wyremontowaną byłą kotłownię Zespołu Szkół nr 2, która będzie służyć celom kształcenia zawodowego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content