Zbierze się Zarząd Powiatu

15 kwietnia odbędzie się cotygodniowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie. Pod obrady Zarządu trafią sprawy drogowe, a także kwestie związane z ustawowym zmniejszeniem liczby wychowanków w Domu Dziecka. Ponadto Zarząd rozpatrzy wniosek Oddziału ZNP w Ostrzeszowie o niepotrącanie wynagrodzenia za okres strajku nauczycielom oraz pracownikom oświaty i przyjmie sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2018 rok. W programie obrad poniedziałkowego posiedzenia Zarządu Powiatu znajdzie się także projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie zmiany uchwały w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od 1 stycznia 2019 roku do dnia 31 grudnia 2020 roku projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014 – 2020.
W związku z poruszanymi zagadnieniami na posiedzenie Zarządu zaproszono kierownika Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Wiesława Dombka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożenę Powązkę, dyrektor Domu Dziecka w Ostrzeszowie Iwonę Suchorską-Kurzawę i dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach Marcina Łuczaka.