AktualnościWszystkie

Zasłużony dla powiatu – kapituła rozpatrzyła wniosek

Do Rady Powiatu w Ostrzeszowie wpłynął wniosek o nadanie pośmiertnie tytułu Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego” doruchowskiemu lekarzowi Edmundowi Kuśmidrowi. Z wnioskiem do Rady Powiatu wystąpiła wójt Doruchowa Urszula Kowalińska.

Edmund Kuśmider pracował w Doruchowie jako lekarz od 1980 roku; pełnił funkcję kierownika tamtejszego Gminnego Ośrodka Zdrowia i pracował jako lekarz w ostrzeszowskim szpitalu.

Śp. Edmund Kuśmider był nieprzeciętnym lekarzem. Jego szczególnym darem była łatwość nawiązywania kontaktu z pacjentami. Potrafił stworzyć dobrą i ciepłą atmosferę wśród współpracowników ośrodka zdrowia, z którymi na co dzień pracował. Wypełniając misję ratowania ludzi nie zważał na godziny pracy. Nie było dla niego problemem jechać na wizyty domowe nawet po godzinie 20. Nigdy nie odmówił swoim pacjentom pomocy, kiedy o to prosili. Jego trafne diagnozy  wielu ludziom i naszym najbliższym uratowały życie.
Poświęcił całe swoje życie na niesienie pomocy ciężko chorym ludziom, dotkniętym nieszczęściem i starał się ulżyć ich cierpieniu – przywrócić radość i uśmiech.
Żył dla innych, zawsze wyciągał pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie – czytamy we wniosku podpisanym przez Urszulę Kowalińską.

8 maja zebrała się kapituła tytułu, w której zgodnie z regulaminem przyznawania tytułu zasiada przewodniczący rady powiatu, starosta, członek zarządu powiatu oraz przewodniczący komisji stałych rady powiatu. Kapituła jednogłośnie oceniła wniosek pozytywnie i skierowała go pod obrady Rady Powiatu, która w formie uchwały zdecyduje o nadaniu honorowego tytułu. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na LX sesję, która odbędzie się 26 maja.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content