AktualnościWszystkie

Nagrodzono laureatów konkursu promującego rodzicielstwo zastępcze

33 prace autorstwa uczniów czterech szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego wpłynęło do konkursu plastycznego na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze. Dzisiaj w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wręczono nagrody laureatom konkursu. Z gratulacjami dla młodych artystów, odznaczających się wyjątkową wrażliwością i talentem, pospieszył ostrzeszowski starosta Lech Janicki. Jak podkreśliła dyrektor PCPR Bożena Powązka, konkursowe prace promujące rodzicielstwo zastępcze, będą prezentowane na wystawach – w ostrzeszowskiej bibliotece, później w Ostrzeszowskim Centrum Kultury, a następnie w sali sesyjnej starostwa powiatowego. Ponadto najlepsze prace znajdą się w kalendarzu na rok 2020, jaki zamierza wydać Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Zasadniczym celem konkursu organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie było propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego; konkursowe plakaty miały odzwierciedlać pozytywne aspekty rodzicielstwa zastępczego i budować  pozytywny  wizerunek opieki zastępczej. Konkurs był kierowany do dzieci i młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego.
Oto laureaci konkursu:
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Karina Pietrzak, klasa V, Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Grabowskiej.
II miejsce – Kinga Kulig, klasa IV, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie.
III miejsce – Oliwia Zimna, klasa VI b, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie.
W kategorii klas VII – VIII, III gimnazjum:
I miejsce Olga Jagielska klasa III c gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
II miejsce Wiktoria Sadowska klasa III b, gimnazjum, Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
III miejsce Adam Piekarz, klasa VII b Szkoła Podstawowa w Doruchowie.
Promocja rodzicielstwa zastępczego to nasz obowiązek, to nasza wspólna sprawa wynikająca z troski o najmłodszych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej –  powiedział ostrzeszowski starosta Lech Janicki.

Nagrodzone prace:

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content