24 czerwca o godzinie 17.30 w kinie Piast w Ostrzeszowie odbędzie się seans dokumentalnego filmu „Ostrzeszowski Cross”. Autorem filmu jest Grzegorz Kosmala ze Studia 6×6, a współtworzył go Jacek Pomykała (koordynator spraw sportu z ramienia starostwa powiatowego, członek Zarządu LKS Orkan Ostrzeszów).
Realizację filmu sfinansowała Fundacja Rodzinna Poprawa, a producentem dokumentu jest LKS Orkan Ostrzeszów.
Film zrealizowano z wykorzystaniem unikalnych materiałów archiwalnych: od dawnych taśm filmowych i relacji telewizyjnych, po prywatne nagrania VHS.
Swoimi wspomnieniami w filmie podzielili się:
– Jan Tadaszak – zwycięzca pierwszego Crossu w swojej kategorii – symbol początków imprezy.
– Renata i Sławomir Krassowscy – współorganizatorzy pierwszych edycji, sędziowie i wieloletni kierownicy biegów.
– Włodzimierz Juszczak – znany, ceniony i lubiany maratończyk, i wierny uczestnik ostrzeszowskich tras.
– Marian Świtoń – siedmiokrotny zwycięzca crossów (rekordzista powiatu ostrzeszowskiego).
– Jacek Woryma – wieloletni, doświadczony sędzia zawodów.
– Janusz Paprzycki – jeden z filarów organizacyjnych pierwszych i późniejszych edycji.
– Zofia Witkowska – była prezes Stowarzyszenia Sportowego Crossy Ostrzeszowskie, wieloletnia wicestarosta ostrzeszowska, samorządowiec 25-lecia.
– Marek Nalepa – trener, prezes LKS Orkan Ostrzeszów,
– Zawodnicy Orkana: Alicja Banaś, Hanna Rorat, Wiktor Nolbert i Weronika Stasierska,
– Dariusz Świtoń – starosta ostrzeszowski, były prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie,
– Lech Janicki – wieloletni starosta ostrzeszowski, obecny wicestarosta i członek Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS, samorządowiec 25-lecia,
– Patryk Jędrowiak – burmistrz Ostrzeszowa,
– Bogdan Kokoszko – prezes Stowarzyszenia Crossy Ostrzeszowskie.
Zapraszamy do kina. Wstęp wolny!




