Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w webinarze Cyberprzemoc w pracy – cyfrowa rzeczywistość, realne zagrożenie, który odbędzie się 10 kwietnia 2025 r. w godzinach 10.00–11.30.
W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych coraz częściej mierzymy się z wyzwaniami związanymi z cyberprzemocą w miejscu pracy.
Podczas webinaru przyjrzymy się temu zjawisku z różnych perspektyw – psychologicznej, prawnej oraz praktycznej – a także omówimy najnowsze dane z raportu CIOP-PIB, który właśnie podczas webinaru będzie miał swoją premierę – wyjaśniają organizatorzy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona – konieczna jest wcześniejsza rejestracja.
Link do rejestracji: https://enewsroom.pl//transmisje/rejestracja/21
Program:
10.00 Otwarcie spotkania – Agnieszka Szczygielska, dyrektorka CIOP-PIB
10.05 Cyberprzemoc – czym jest, jaka jest jej skala i konsekwencje. Dane z raportu CIOP-PIB – dr Magdalena Warszewska-Makuch, CIOP-PIB
10.25 Cyberprzemoc a mobbing – aspekty prawne – dr Barbara Godlewska-Bujok, Uniwersytet Warszawski
10.45 Cyberprzemoc w pracy nauczycieli – dr hab. inż. Łukasz Tomczyk, prof. UJ, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego
11.10 Cyberprzemoc – narastające zagrożenie? – przedstawiciel NASK
11.30 Podsumowanie webinaru – dr Magdalena Warszewska-Makuch, CIOP-PIB
Webinar jest realizowany w ramach europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym” Healthy Workplaces – Safe and healthy work in the digital age 2023–2025 oraz na podstawie wyników VI etapu Rządowego programu poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy, finansowanego w zakresie zadań służb państwowych ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zadanie nr: 7.ZS.08 pod tytułem: Komunikowanie zagadnień bezpieczeństwa pracy w szczególności poprzez informacyjne kampanie społeczne (w tym kampanię Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy), media społecznościowe oraz newsletter, z uwzględnieniem współpracy z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi.