AktualnościWszystkie

Zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i wzrostem liczby osób wymagających hospitalizacji Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia wprowadza czasowy zakaz odwiedzin.

Odwiedziny pacjentów na Oddziale COVID są niemożliwe. Na pozostałych oddziałach, w wyjątkowych sytuacjach (stany terminalne, długotrwałe pobyty, złe rokowanie) kierownicy oddziałów w trybie indywidualnym mogą podjąć decyzję o możliwości odwiedzin pacjentki/a z zachowaniem zaleceń GIS oraz zgodnie z zarządzeniem prezesa OCZ nr 22/2021 z dnia 26.08.2021 r.

Decyzję o ograniczeniu odwiedzin podjęliśmy mając na względzie przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentek i pacjentów. Każdy kontakt chorych z osobami z zewnątrz może być dla nich poważnym zagrożeniem. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco przekazywać informacje o stanie zdrowia bliskim osoby hospitalizowanej. To trudna sytuacja zarówno dla chorych, jak i ich bliskich, ale także dla pracowników, dlatego prosimy wszystkich o wyrozumiałość i zrozumienie podejmowanych przez szpital decyzji – mówi lek. med. Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące pacjentów leczonych na Oddziale COVID, można uzyskać po godzinie 13:00 pod numerem telefonu 62 503 22 85.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content