Zajęcia w szkołach czasowo zawieszone!

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, od jutra zostanie czasowo ograniczone funkcjonowanie placówek oświatowych prowadzonych przez powiat ostrzeszowski: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dyrektorzy wszystkich jednostek wystosują szczegółowe informacje dla uczniów i rodziców. Obsługa i administracja wspomnianych placówek będzie pracować bez żadnych zmian.
Na dzisiejszym spotkaniu dyrektorów placówek z ostrzeszowskim starostą deklarowano, że szkoły podejmą działania wspierające uczniów w pracy w domu – on-line.
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrzeszowie odwołano zajęcia grupowe; zajęcia indywidualne odbywają się bez zmian.

Wszelkie przydatne informacje związane z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Jednocześnie Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego informuje, że zaplanowany na 24 marca Dzień Drzwi Otwartych w szkołach odbędzie się w innym  terminie.