XXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Trwa XXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich w Wiśle. W dwudniowych obradach uczestniczy Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, który pełni również funkcję przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.
Pierwszego dnia, podczas obrad plenarnych Zgromadzenie Ogólne ZPP przyjęło sprawozdanie z działalności Zarządu ZPP w 2020 roku oraz sprawozdanie finansowe. Tematem dyskusji był także program tegorocznej działalności ZPP oraz budżet związku. Wieczorem nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za 2020 rok.
Podczas dzisiejszych obrad plenarnych trwają wystąpienia tematyczne związane z funkcjonowaniem powiatów oraz dyskusja dotycząca bieżących spraw istotnych dla powiatów.
Na zdjęciu: Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki w towarzystwie byłych prezesów Zarządu ZPP Kazimierza Kotowskiego (z prawej) i Ludwika Węgrzyna (z lewej).