SportWszystkie

XXVI Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi – mamy brązowy medal!

W punktacji końcowej XXVI Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi w Wągrowcu zajęliśmy III miejsce.

Medaliści:
Rafał Kałążny – III miejsce – wiedza o sporcie,
Dominik Skrzypczak – I miejsce – rzut lotką do tarczy,
Jakub Drzazga – II miejsce – podnoszenie ciężarka,
Alicja Banaś – II miejsce – podnoszenie ciężarka,
Krystyna Studziańska – III miejsce – podnoszenie ciężarka,
Roksana  Komin – IV miejsce – wielobój  rekreacyjny,
drużyna siatkarek UKS Koliber Ostrzeszów – III miejsce,
drużyna siatkarzy UKS Prosna Grabów – IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

26 Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi to zestaw gier zespołowych: halowa piłka nożna oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn. Do tego dochodzą konkurencje rekreacyjne, m.in. rzut lotką, podnoszenie odważnika, strzał piłką do bramki, wielobój, przeciąganie liny oraz rzuty piłką do kosza. Jako dodatkowa konkurencja odbył się również konkurs Wiedzy o Sporcie i Zrzeszeniu LZS kobiet i mężczyzn. Zmagania stały się udziałem sportowców z 15 powiatów województwa wielkopolskiego, które walczyły o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka. Puchar zdobył gospodarz imprezy – Wągrowiec (235 punkty), na drugi miejscu znalazła się Piła (185 pkt), która wyprzedziła powiat ostrzeszowski zaledwie o 2,5 pkt.