AktualnościWszystkie

XXI  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919 na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej

14 grudnia do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze przybyli najlepsi uczniowie klas V–VIII szkół podstawowych z powiatu ostrzeszowskiego biorący udział w finale XXI edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918–1919 na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej. Tradycja tego zbrojnego czynu jest wciąż żywa w naszym regionie, a uczniowie, którzy choć raz wzięli udział w tym konkursie chętnie przyjeżdżają z opiekunami na spotkanie w  kolejnym roku – podkreślają organizatorki konkursu: Małgorzata Koźmińska i Monika Mokrzyńska.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli historii do finału przystąpiło 17 uczniów z sześciu szkół: w Ostrzeszowie (nr 1 i nr 2), Niedźwiedziu, Rogaszycach, Mąkoszycach i Kobylej Górze. Najpierw wszyscy uczniowie musieli zmierzyć się z pisemnym testem składającym się z 20 pytań zarówno otwartych, jak i otwartych. W tym roku pytania przygotowywała pani Monika Mokrzyńska. Prace sprawdzała konkursowa komisja  w składzie: p. Monika Mokrzyńska, oraz losowo wybrane wśród nauczycieli z innych szkół: Anna Pankalla i Magdalena Mądra. Regulamin konkursu zakładał, że w przypadku nierozstrzygnięcia wyników po pisemnym teście, nastąpi ustna dogrywka. Zdobyte przez uczestników punkty świadczyły o bardzo dobrym przygotowaniu. Po podsumowaniu wyników punktowych komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Michalina Miszkieło (SP w Kobylej Górze, opiekun: Małgorzata Koźmińska),
II miejsce: Gabriela Czemplik (SP nr 1 w Ostrzeszowie, opiekun: Aleksandra Jankowska),
III miejsce: Anna Strzelecka  (SP nr 1 w Ostrzeszowie, opiekun: Aleksandra Jankowska),
wyróżnienie: Maja Rogala  (SP nr 2 w  Ostrzeszowie, opiekun: Anna Pankalla),
wyróżnienie: Tymoteusz Pol (SP nr 2 w  Ostrzeszowie, opiekun: Anna Pankalla).
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a laureat I miejsca również statuetkę – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz przez Szkołę Podstawową w Kobylej Górze. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a wszyscy – upominki związane z gminą Kobyla Góra ufundowane przez Urząd Gminy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content