AktualnościWszystkie

XVI Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek – nagrody rozdane!

Uczniowie 16 szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego wzięli udział w XVI Powiatowym Święcie Kolęd i Pastorałek. Tegoroczny konkurs został przeprowadzony  w formie on-line w kategoriach: wokalista oraz zespół wokalny.

Swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentowali uczniowie z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczaka w Siedlikowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie, Szkoła Podstawowa nr1 im. III Tysiąclecia w Sycowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie, Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Szkoła Podstawowa w Działoszy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Kulli w Mąkoszycach, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Karola Wojtyły w Kuźnicy Grabowskiej, Szkoła Podstawowa w Szklarce Przygodzickiej.

Jury pod przewodnictwem Izabeli Frankowskiej-Grabarczyk oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, stopień trudności, poczucie rytmu, emisję głosu oraz wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu dostarczonych nagrań komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

Kategoria Kl. IV-VI

I   miejsce: Małgorzata Biziak (SP im. Mikołaja Kopernika w Bralinie),
II miejsce: Zofia Dziergwa (SP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie),
III miejsce: Karolina Chazubska  (SP w Szklarce Przygodzickiej),
Wyróżnienie: Amelia Gomółka (SP im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze),

Kategoria Kl. VII-VIII
I miejsce: Blanka Pierucka (SP im. UNICEF w Grabowie nad Prosną),
II miejsce: Nina Cichosz (SP im. Kardynała Karola Wojtyły w Kuźnicy Grabowskiej),
III miejsce: Oliwia Guder (SP nr1 im. III Tysiąclecia w Sycowie),
Wyróżnienie: Anna Kardaś (SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy),

Kategoria: zespół wokalny
I   miejsce: SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy,
II miejsce: SP im. Mikołaja Kopernika w Bralinie,
III miejsce: SP w Drołtowice,
Wyróżnienie: SP im. w Siedlikowie.

Gratulujemy!

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze.
Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczestników oraz nagrań. Do zobaczenia za rok w następnej edycji konkursu – podkreśla organizator Święta Kolęd i Pastorałek Rafał Hoja.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content