AktualnościWszystkie

XVI Międzyszkolny Konkurs „Chemia bez tajemnic”

15 utalentowanych chemików z ośmiu szkół w Kępnie, Grabowie nad Prosną, Międzyborzu, Ostrzeszowie, Drołtowicach, Mikstacie i Kobylej Górze wzięło udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym „Chemia bez tajemnic”, który rozegrano 11 grudnia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze.

Konkurs był skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej.; jego głównym celem było pogłębianie umiejętności i wiedzy z chemii, upowszechnianie wiedzy o przedmiocie oraz poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Ponadto, każdy uczeń otrzymał kopertę z zadaniem – niespodzianką. Trzy osoby z największą liczbą punktów przeszły do drugiej części konkursu, w której odpowiadały na pięć losowo wybranych pytań z różnych kategorii (m. in. przysłowia, sprzęt laboratoryjny, zagadki). Finaliści budowali modele kulkowo-pręcikowe różnych związków chemicznych, ustalali wzory i nazwy związków chemicznych oraz zapisywali równania reakcji chemicznych. A to wszystko przebiegało pod czujnym okiem nauczycieli, zaproszonych gości i pozostałych uczestników – relacjonuje organizatorka konkursu, nauczycielka chemii Agnieszka Draszawka-Hoja. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc:
I miejsce: Laura Chrzuściel (Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu),
II miejsce: Michalina Miszkieło (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze),
III miejsce: Amelia Czekalska (Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, trofea i upominki promujące Kobylą Górę, które wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła oraz organizatorka konkursu. Dla wszystkich pozostałych uczniów biorących udział w konkursie przygotowano dyplomy i gadżety przekazane przez Urząd Gminy Kobyla Góra, a dla nauczycieli podziękowania. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Kobylej Górze. Wsparcia udzieliła również Rada Rodziców.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content