XV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek – wręczono nagrody

XV edycja konkursu była nietypowa – została przeprowadzona w formie online w kategorii: wokalista. Filmiki z kolędami i pastorałkami do konkursu nadesłali uczniowie szkół podstawowych z powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego.
Jury pod przewodnictwem Izabeli Frankowskiej-Grabarczyk oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, stopień trudności utworu, poczucie rytmu, emisję głosu oraz wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu dostarczonych nagrań komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

Kategoria: klasy IV-VI

I miejsce: Zofia Dziergwa (SP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie)

II miejsce: Hanna Małowiejska (SP im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze)

III miejsce: Sonia Grzesiak (SP nr 2 im. im. Mikołaja Kopernika w Bralinie)

Wyróżnienie: Mikołaj Guzenda (SP im. Stanisława Mikołajczaka w Siedlikowie )

Kategoria: klasy VII-VIII

I miejsce: Nina Cichosz (SP im. Kardynała Karola Wojtyły w Kuźnicy Grabowskiej; link z nagraniem) Szara Koleda Nina Cichosz – YouTube

I miejsce: Anna Kleśta (SP im. Mariana Falskiego w Kraszewicach; link z nagraniem)  Koleda dla nieobecnych Anna Kleśta – YouTube

II miejsce: Anna Moskwa (SP im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze)

II miejsce: Miłosz Szkudlarek (SP nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kępnie)

III miejsce: Oliwia Matuszewska (SP im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie)

Wyróżnienie: Alicja Czekała (SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy)

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze. Organizatorem święta kolęd i pastorałek był Rafał Hoja.