XV Międzyszkolny Konkurs „Chemia bez tajemnic”

29 listopada odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemia bez tajemnic” do którego zgłoszono 27 utalentowanych i spragnionych wiedzy chemików z jedenastu szkół (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, Szkoła Podstawowa w Parzynowie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w  Kobylej Górze). Ostatecznie w konkursie rywalizowało 24 uczniów.

Konkurs skierowany był dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Jego celem było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z chemii, upowszechnianie wiedzy z przedmiotu, poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.

W tym roku konkurs odbył się w formie on-line na platformie testportal.pl. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc:
I miejsce: Krzysztof Jeż (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach)
II miejsce: Gabriela Żak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jerzego Badury w Międzyborzu)
III miejsce: Michał Sofiński (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie).

Zwycięzcy otrzymali nagrody i trofea, które 8 grudnia wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła oraz organizatorka konkursu – nauczycielka chemii Agnieszka Draszawka-Hoja. Dla wszystkich pozostałych uczniów biorących udział w konkursie przygotowano dyplomy, a dla nauczycieli podziękowania. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Kobylej Górze.

Sprawdź również