AktualnościWszystkie

XIV Międzyszkolny Konkurs „Chemia bez tajemnic”

 24 listopada 21 utalentowanych młodych chemików z jedenastu różnych szkół powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego i oleśnickiego rywalizowało w XIV Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym „Chemia bez tajemnic”.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z chemii, upowszechnianie wiedzy z przedmiotu, poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.

W tym roku ze względu na szczególną sytuację konkurs odbył się w formie on-line na platformie testportal.pl. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc:
I miejsce: Michał Zuber (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze)
II miejsce: Marta Kozińska (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy)
III miejsce: Szymon Peter (Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tyciąclecia w Sycowie).

1 grudnia zwycięzcy otrzymali nagrody, które wręczyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła oraz organizatorka konkursu, nauczycielka chemii  Agnieszka Draszawka-Hoja. Dla wszystkich pozostałych uczniów biorących udział w konkursie przygotowano dyplomy, a dla nauczycieli podziękowania. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Kobylej Górze.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content