XIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

74 młodych wokalistów wzięło udział w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 16 stycznia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze.   Uczniowie szkół podstawowych w Mikstacie, Grabowie, Perzowie, Mąkoszycach, Kraszewicach, Sycowie,  Parzynowie i Kobylej Górze zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: wokalista i zespół wokalny. W jury zasiadali nauczyciele szkół uczestniczących w konkursie, którzy jednak nie mogli głosować na występy swoich uczniów.
Członkowie jury oraz zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom artystyczny konkursu. Komisja w składzie: Amelia Hojczyk-Więcek, Sara Rainer, Katarzyna Małecka, Maciej Zadka, Grzegorz Górecki, Rafał Hoja, przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
Wokalista
I miejsce: Blanka Pierucka – Grabów
II miejsce: Anna Kleśta – Kraszewice
III miejsce: Amelia Cempel – Mikstat
Wyróżnienia zdobylli: Michalina Miszkieło (Kobyla Góra), Maria Janas (Syców), Tymoteusz Naglik (Parzynów)
zespół wokalny
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze – opiekun Rafał Hoja
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Mikstacie – opiekun Sara Rainer
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Perzowie – opiekun Grzegorz Górecki.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie.
Po części konkursowej odbył się koncert młodzieżowego zespołu z Krotoszyna TACY nie INNI.