XII Powiatowe Święto Kolęd i Pastorałek

82 młodych wokalistów zaprezentowało swoje talenty w XII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki w pierwszej połowie stycznia odbył się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze.
W konkursie udział wzięli uczniowie szkól podstawowych w Siedlikowie, Mikstacie, Grabowie, Perzowie, Ostrzeszowie  (SP nr 1 i SP nr 2), Parzynowie i Kobylej Górze.
Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach: wokalista i zespół wokalny. W  jury zasiadali nauczyciele wszystkich szkół uczestniczących w konkursie, którzy jednak nie mogli głosować na swoich uczniów.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Izabeli Frankowskiej-Grabarczyk przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
– wokalista:
I miejsce – Oskar Gomółka – Ostrzeszów SP nr 1
II miejsce – Marta Mieszała – Ostrzeszów SP nr 2
III miejsce – Mateusz Golicki – Grabów nad Prosną
– zespół wokalny:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze, opiekun Rafał Hoja
II miejsce Szkoła Podstawowa w Siedlikowie, opiekun Łukasz Guzenda
III miejsce Szkoła Podstawowa w Mikstacie, opiekun Sara Stodolna
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, drobne upominki przekazał także Urząd Gminy Kobyla Góra. Poczęstunek przygotowali rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze.