AktualnościWszystkie

XI Dzień Dawcy Szpiku – dziękujemy!

Do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS Polska dołączyło 48 kolejnych mieszkańców powiatu! To efekt XI Dnia Dawcy Szpiku, jaki 8 grudnia odbywał się we wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez powiat ostrzeszowski. W sumie podczas wszystkich Dni Dawcy Szpiku, które odbyły się w Ostrzeszowie zarejestrowało się 1269 potencjalnych dawców. Kilkunastu spośród nich zostało dawcami rzeczywistymi – oddało swój szpik ratując życie osobie chorej na nowotwór krwi.

Wszystkim – rzeczywistym i potencjalnym dawcom przekazujemy wyrazy wielkiego szacunku i serdeczne podziękowania!

XI Dzień Dawcy Szpiku pod patronatem starosty ostrzeszowskiego, poprzedziło spotkanie edukacyjne (7grudnia) dla wszystkich pełnoletnich uczniów ostrzeszowskich szkół, z udziałem gości: dr hab. lek. med. Justyny Rybki i dr n. med., Moniki Biedroń z Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu oraz Marii Homan z Drużyny Szpiku w Poznaniu, a także dawców i biorców szpiku. W trakcie spotkania rozstrzygnięto też konkurs plastyczny „Podziel się życiem”, o czym pisaliśmy wcześnie w naszych „Altualnościach”.

Jeszcze wcześniej – w mikołajki młodzież szkół średnich połączyła siły i udała się na spacer po mieście zachęcając do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego oraz nauczycielom i dyrekcjom za wspaniałą akcję. Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w akcję składamy na ręce inicjatorki i koordynatorki akcji Katarzyny Dembskiej.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content