AktualnościWszystkie

WTZ Pisarzowice świętował swój jubileusz

Uroczysty polonez otworzył uroczystość z okazji jubileuszu 15-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach, jaka odbywała się 18 czerwca w jednej z sycowskich restauracji. Do uroczystego korowodu ruszyli zarówno uczestnicy WTZ, jak i ich instruktorzy.
Na jubileuszową uroczystość przybyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych ośrodków, a także rodzice i przyjaciele uczestników warsztatu. Z powinszowaniami na jubileusz udała się wicestarosta Zofia Witkowska, a także prezes Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Stanisław Bronz. Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze.

Do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach uczęszcza 30 osób, które wspiera jedenastoosobowe grono pracowników, w tym instruktorzy i psycholog. Kierownikiem placówki jest Halina Lewek.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach prowadzi rehabilitację społeczną i zawodową dla osób niepełnosprawnych z powiatu ostrzeszowskiego i oleśnickiego. Celem placówki jest wspieranie procesu usamodzielniania oraz umożliwienie zdobycia uzyskania umiejętności i kwalifikacji umożliwiających w efekcie podjęcie pracy.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content