WTZ Doruchów po remoncie – uroczyste otwarcie

Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie otworzył nowo wyremontowane pracownie – przystosowania zawodowego oraz pracownię artystyczną. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz sponsorów, WTZ wyremontował całe I piętro swojej siedziby.

W ramach Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III w obszarze F – przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej – ze środków PFRON – WTZ otrzymał 96 000 złotych a pozostałe 24 000 WTZ pozyskał od sponsorów.

Remont obejmował wymianę instalacji elektrycznej , demontaż boazerii, wymianę posadzek, wymianę poręczy na klatce schodowej, remont dwóch łazienek oraz pomalowanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się na remontowanej kondygnacji – wymienia kierownik WTZ Magdalena Wojciechowska. Udało się wykonać większy zakres prac niż początkowo przewidywano. Dzięki sponsorom wymieniono płytki ścienne w łazience dla osób z niepełnosprawnościami, założono lamele na ścianie w pracowni artystycznej oraz wyposażono wyremontowane pracownie w nowe meble (to dzięki Fundacji im. ks. kanonika Zdzisława Sobierajskiego NOS DUO). Robiliśmy to przede wszystkim dla naszych uczestników , aby WTZ był miejscem nie tylko pracy , ale spokoju i komfortu , czujemy się tutaj jak w DOMU – podkreśla Magdalena Wojciechowska.

Aby wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy, na otwarcie wyremontowanego piętra WTZ zaprosił zaprzyjaźnione ośrodki wsparcia – Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej i Środowiskowe Domy Samopomocy. Na zaproszenie Warsztatu odpowiedzieli także: dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON Anna Skupień, starosta ostrzeszowski Lech Janicki, wójt Doruchowa Urszula Kowalińska i przewodnicząca Rady Gminy Renata Płonka, dyrektor PCPR w Ostrzeszowie Aneta Małolepsza wraz z Eweliną Pieprzką, prezes fundacji Nos Duo Marta Raczyńska-Dejneka oraz proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Doruchowie ks. Ireneusz Powaga, który poświęcił wyremontowane piętro budynku WTZ. Na uroczystości nie mogło zabraknąć prezesa Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnch Miłosierdzie w Kaliszu Marka Konwińskiego.