AktualnościWszystkie

„Wszystko dla seniora”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice wraz z Urzędem Gminy Kraszewice oraz Dziennym Domem Senior+ w Kraszewicach rozpoczynają realizację projektu pod nazwą „Wszystko dla seniora”. Celem projektu jest integracja wewnątrz pokoleniowa środowiska seniorów z powiatu ostrzeszowskiego, zwiększenie dostępu seniorów do różnych form aktywności społecznej, zwiększenie korzyści z różnych form wsparcia seniorów. Obszarem realizacji projektu jest cały powiat ostrzeszowski i wszystkie gminy wchodzące w skład powiatu tj.: Ostrzeszów, Mikstat, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Doruchów, Czajków i Kraszewice.
Zamiarem naszym jest aby dzięki temu projektowi, przeprowadzonym warsztatom i szkoleniom seniorzy mogli się regularnie spotykać, nawiązywać nowe, ciekawe kontakty, zwiększali swoje zaangażowanie, aby poczuli się potrzebni i docenieni. Poprawa aktywności fizycznej ale także psychologicznej z pewnością będzie się wiązała ze wzrostem zadowolenia z zżycia i czerpania z niego radości. W ramach projektu będą realizowane działania wynikające z faktycznych i rzeczywistych potrzeb samych seniorów – wyjaśnia wójt Kraszewic Konrad Kuświk.
Projekt zakłada następujące działania:
– rekrutację i przeszkolenie 21 uczestników – seniorów przewodników (po 3 osoby z każdej gminy powiatu),
– zawarcie umów wolontariatu z seniorami przewodnikami,
– przyznanie seniorom przewodnikom grantów na realizację wydarzeń w każdej gminie,
– realizacja 7 inicjatyw na rzecz zwiększenia aktywności seniorów,
– organizacja spotkania podsumowującego wszystkie inicjatywy,
– organizacja Powiatowego Dnia Seniora,
– zakończenie projektu.
Rekrutacja uczestników trwa do 4 września. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Warunkiem udziału jest zamieszkanie na terenie jednej z gmin powiatu ostrzeszowskiego i ukończony 60 rok życia.
Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 609 223 321.

Projekt jest dofinansowany z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content