AktualnościWszystkie

„Współdzielenie przestrzeni publicznej”

Ministerstwo Infrastruktury zachęca do udziału w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM).
ETM to sztandarowa kampania Komisji Europejskiej na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach. Promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych zrównoważonych, inteligentnych rozwiązań transportowych.
Główne obchody ETM odbywają się co roku w dniach 16–22 września, a zwieńczeniem kampanii jest popularny Dzień bez Samochodu. Tegoroczny motyw przewodni kampanii to „Współdzielenie przestrzeni publicznej”.
„Współdzielenie przestrzeni publicznej”  oznacza lepiej zorganizowaną przestrzeń publiczną i wyższą jakość życia miejskiego. Kampania w tym roku opiera się na czterech filarach: doświadczaniu przestrzeni publicznej, wspólnym kształtowaniu przestrzeni miejskiej, tworzeniu bezpiecznego środowiska dla aktywnego przemieszczania się, w szczególności w obrębie ulic szkolnych oraz planowaniu i projektowaniu bezpiecznych ulic jako przestrzeni dla mieszkańców.
Ponieważ to coroczne wydarzenie stało się istotnym elementem w procesie kształtowania bardziej zrównoważonych i aktywnych nawyków mobilnościowych mieszkańców, Ministerstwo Infrastruktury serdecznie zachęca  do włączenia się w organizację kampanii wszystkie zainteresowane podmioty: jednostki  samorządowe, placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, firmy i inne instytucje.
Rejestracja uczestników ETM 2024 jest już możliwa bezpośrednio pod linkiem: https://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony www.mobilityweek.eu, gdzie w zakładce 2024 Campaign resources  (link: https://mobilityweek.eu/campaign-resources/) zostały opublikowane tegoroczne materiały tematyczne w języku polskim (m.in. wytyczne tematyczne i poradnik „Jak zorganizować Dzień bez Samochodu w 10 krokach”)  oraz udostępnione są materiały graficzne.

Ponadto proponujemy Państwu lekturę raportów z przebiegu kampanii w poprzednich latach, w szczególności raportu z roku 2023 (https://www.gov.pl/web/infrastruktura/raporty-etm).

W razie pytań lub potrzeby odzyskania hasła do systemu rejestracji przez uczestników z lat poprzednich,  zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Krajowym Centrum Koordynacji ETM: etm@mi.gov.pl

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content