Wróć do sprawności po udarze

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach informuje, że 15 lipca 2020 roku podpisał z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020: „Program rehabilitacji neurologicznej osób po udarach mózgu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach”.

Celem programu jest poprawa sprawności funkcjonalnej oraz poznawczej u osób po przebytym udarze mózgu, poprzez działania zdrowotne i edukacyjne w celu przyspieszenia ich powrotu do życia społecznego i zawodowego w okresie realizacji programu. Wsparcie otrzymają także opiekunowie osób po udarze mózgu, w postaci działań edukacyjnych.

Projekt realizowany będzie w formie bezpłatnych, 3-tygodniowych, dziennych (z zapewnieniem wyżywienia) turnusów rehabilitacyjnych,  w ramach których pacjenci po konsultacjach z lekarzem specjalistą oraz fizjoterapeutą kierowani będą na:
– zabiegi neurofizjoterapeutyczne,
– zabiegi fizykalne,
– terapie zajęciowe,
– terapie neurologopedyczne,
– terapie neuropsychologiczne

Program finansowany jest ze środków: Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz Powiatu Szamotulskiego.

W ciągu 3 lat programem objętych zostanie 200 osób po udarze mózgu, zamieszkujących województwo wielkopolskie oraz 200 osób z najbliższego otoczenia osób po udarze.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: 61 29 26 551 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: poudarze@szamotuly.med.pl