Wręczono zaświadczenia o wyborze na radnego

8 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego po raz pierwszy zebrali się radni Rady Powiatu VI kadencji samorządu terytorialnego. 17 członków Rady z rąk przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej Ireneusza Jeziornego otrzymało zaświadczenia o wyborze na radnego. Ponadto przewodniczący podsumował prace Powiatowej Komisji Wyborczej i zapoznał radnych ze zmianami w Ustawie o samorządzie terytorialnym, a także ze sprawami organizacyjnymi związanymi z pierwszą sesją Rady Powiatu. Na zakończenie zaznajomiono radnych z nowymi systemami nagłośnienia oraz z obsługą elektronicznego systemu głosowania.
Dokumenty potwierdzające wybór na radnego otrzymali: Radosław Gatkowski, Adam Grzyb, Stefan Hebisz, Stanisław Hemmerling, Lech Janicki, Ewa Kubiak, Adam Mickiewicz, Jerzy Mucha, Walenty Okoń, Marianna Powązka, Krystyna Sikora, Katarzyna Sójka, Arkadiusz Suchanecki, Małgorzata Szymoniak-Staniszewska, Ignacy Śmiatacz, Dariusz  Świtoń i Zofia Witkowska.

Pierwsza sesja Rady Powiatu VI kadencji, na której radni złożą uroczyste ślubowanie, odbędzie się 20 listopada o godzinie 10:00. Obrady poprowadzi radna seniorka – Zofia Witkowska.

Sprawdź również