Wręczono zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Powiatu

18 kwietnia zostały wręczone zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Powiatu w Ostrzeszowie VII kadencji samorządu terytorialnego. Dokumenty wręczył przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej, jednocześnie sekretarz powiatu Ireneusz Jeziorny w obecności wszystkich członków komisji i skarbnika powiatu Urszuli Mikołajczyk-Machoł.

Najpierw jednak przewodniczący podsumował działalność Powiatowej Komisji Wyborczej i podziękował jej członkom za współpracę. Należy podkreślić, że Komisarz Wyborczy w Kaliszu pracę Powiatowej Komisji Wyborczej w Ostrzeszowie ocenił jako wzorcową! Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdanie:

Zaświadczenia o wyborze na radnego otrzymali:
1. Galbierczyk Paweł
2. Gatkowski Radosław Paweł
3. Grzyb Adam Mieczysław
4. Janicki Lech Kazimierz
5. Kuświk Konrad
6. Lis Damian
7. Maciejewski Tomasz Sławomir
8. Manikowski Andrzej
9. Mądra Anna Mirosława
10. Mądry Mariusz Andrzej
11. Morta Eugeniusz Marcin
12. Nowiński Marek Jerzy
13. Puchała Jan Marek
14. Skoczylas Tomasz Józef
15. Strzelecki Bartosz Tomasz
16. Szmaj Michał Mikołaj
17. Świtoń Dariusz Krzysztof

Ireneusz Jeziorny pogratulował radnym wyboru i życzył owocnej pracy w nowej, VII kadencji samorządu powiatowego w Ostrzeszowie.

W drugiej części spotkania Ireneusz Jeziorny, już jako sekretarz powiatu, poinformował radnych o sprawach organizacyjnych związanych z rozpoczęciem nowej kadencji.

• Pierwsza sesja Rady Powiatu zostanie zwołana przez Komisarza Wyborczego, najprawdopodobniej 7 maja 2024 roku o godz. 11.00 (komisarz zwrócił się do starosty o zaproponowanie terminu).

• Na pierwszej sesji radni złożą ślubowanie oraz powinni przystąpić do wyboru przynajmniej Przewodniczącego Rady i wiceprzewodniczących rady  – taki będzie podstawowy porządek obrad.

• Pierwszą sesję prowadził będzie do czasu wyboru przewodniczącego/przewodniczącej najstarszy wiekiem radny – Jan Puchała.

Radni otrzymali pakiet materiałów informacyjnych – mały niezbędnik radnego, zawierający: Ustawę o samorządzie powiatowym, Statut powiatu, wykaz jednostek organizacyjnych, aktualny wyciąg z budżetu powiatu, mapę dróg powiatowych, instrukcję korzystania z systemów głosowania i nagłośnienia, dane teleadresowe.

Sprawdź również