AktualnościWszystkie

Wręczono czujniki czadu

100 czujników tlenku węgla ufundowało starostwo powiatowe w Ostrzeszowie dla mieszkańców powiatu. Część z nich została rozlosowana podczas akcji prewencyjnej organizowanej przez komendy powiatowe PSP w Ostrzeszowie, Kępnie i Wieruszowie oraz Radio SUD. Urządzenia zostały wręczone słuchaczom radia 2 grudnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. W spotkaniu uczestniczył komendant KPPSP mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz oraz starszy sekcyjny Damian Stempniewicz, który udzielił zebranym krótkiego przeszkolenia na temat zasad działania, montażu i eksploatacji urządzenia, a także fundatorzy – ostrzeszowski starosta Lech Janicki oraz wicestarosta Zofia Witkowska, która jest jednocześnie wiceprezesem Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat. Starostom towarzyszył członek Zarządu Powiatu, kierownik Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji I Rozwoju Adam Mickiewicz.
Osoby, które nie odebrały czujników na spotkaniu w Starostwie Powiatowym mogą to zrobić w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.
Oprócz 100 czujników ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, do mieszkańców trafi 20 urządzeń, które zakupiło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. Wśród słuchaczy rozlosowano 82 czujniki, pozostałe trafią do osób starszych i samotnych. Zainteresowani mogą zgłaszać się w Komendzie Powiatowej PSP przy ul. Sportowej; w razie potrzeby strażacy pomogą im zainstalować urządzenia w domach.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content