Wręczenie aktu nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego”

9 października podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Ostrzeszowie nastąpiło wręczenie aktu nadania pośmiertnie tytułu „Zasłużony dla powiatu Ostrzeszowskiego” Edmundowi Geppertowi. Dokument został wręczony w sali sesyjnej starostwa powiatowego małżonce śp. Edmunda Gepperta – Marii Geppert. Uroczystą sesję otworzył koncert chóru I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie pod batutą Stanisława Sztukowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy z całego powiatu, szefowie służb, inspekcji i straży, dyrektorzy i kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych.
(…) Honorujemy dzisiaj po raz pierwszy w historii powiatu ostrzeszowskiego przedstawiciela samorządu gminnego (…) Jako przewodniczącemu Rady Powiatu, który połowę swojego życia spędził w Grabowie nad Prosną, a śp. Edmunda Geperta znał osobiście, jest mi niezwykle miło, że mogłem doprowadzić wniosek samorządu miasta i gminy Grabów n. Prosną do takiego finału jaki teraz, na tej uroczystej sesji, ma miejsce. Każdy z nas chce, aby jego mała ojczyzna – gmina, w której mieszka, była coraz ładniejsza, coraz bardziej funkcjonalna, coraz bardziej nowoczesna, żeby rozwijała się, była doceniana i lubiana…śp. Edmund Gepert nie tylko chciał, on to robił!!!! – mówił w swoim wystąpieniu przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Maciejewski.
W imieniu rodziny Edmunda Gepperta głos zabrał syn Karol Geppert, który podziękował wnioskodawcy – burmistrzowi Grabowa Maksymilianowi Ptakowi, staroście Lechowi Janickiemu, Radzie Powiatu, Kapitule Tytułu, a także wszystkim, którzy współpracowali i wspierali ojca w pracy na rzecz gminy i powiatu. Tata kochał muzykę i śpiew; byłby wzruszony, gdyby to usłyszał – powiedział Karol Geppert dziękując chórowi I LO.
Byliśmy świadkami  ważnego wydarzenia – bardzo istotnego dla społeczności powiatu ostrzeszowskiego – Rada Powiatu w imieniu wszystkich mieszkańców uhonorowała pośmiertnie tytułem „Zasłużony dla Powiatu Ostrzeszowskiego” wyjątkową osobę, cenionego społecznika i samorządowca Edmunda Gepperta.
Ze śp. Edmundem Geppertem miałem okazję współpracować w Zarządzie Powiatu najpierw jako wicestarosta, później jako starosta w latach 1998-2002. Bardzo ceniłem sobie Jego zdanie, jego zdrowy rozsądek i wiedzę samorządową. To była bardzo merytoryczna i dobra współpraca – mówił na LIII sesji Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.
Rodzinie Edmunda Gepperta gratulacje złożyli: poseł na Sejm RP Andrzej Grzyb, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Pomocy Społecznej Ignacy Śmiatacz oraz dyrektor biura senator Ewy Mateckiej Tomasz Gruchot.
Edmund Geppert był cenionym społecznikiem i samorządowcem; pełnił między innymi funkcję wiceprezesa LKS Prosna Grabów, przewodniczącego KZ NSZZ Solidarność przy Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Grabowie nad Prosną, radnego Rady Narodowej, ławnika Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie i Ostrowie Wlkp., wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych Razem w Ostrzeszowie. W kadencji 1998-2002 pracował jako członek Zarządu Powiatu w Ostrzeszowie.
Edmund Geppert posiadał liczne odznaczenia i wyróżnienia, między innymi: Medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grabów nad Prosną”, Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Medal „Za Zasługi dla Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych”, Brązową Honorową Odznakę OZPN Kalisz, Odznakę „Za Zasługi dla Rozwoju LZS Województwa Wielkopolskiego” i Odznaczenie WKKFiT za zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i turystyki woj. kaliskiego.