Wizyta uczniów z Brzeżan na Ukrainie

Uczniowie Brzeżańskiego Liceum nr 2 odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. Pod nieobecność starosty gości przyjął członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz ze skarbniczką Urszulą Mikołajczyk-Machoł.

Program czterodniowej wizyty ukraińskich gości obejmuje między innymi zwiedzanie Ostrzeszowa oraz Wrocławia, a także udział w zajęciach szkolnych w I LO. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z władzami samorządowymi powiatu. Adam Mickiewicz przybliżył gościom system edukacji ponadpodstawowej oraz opowiedział o prowadzonych przez powiat placówkach oświatowych (Zespół Szkół nr 1, Zespół szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna).

Licealiści z Ukrainy ze swoimi nauczycielkami odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, z którym współpracują od kilku lat. Teraz przymierzają się do przygotowania wspólnego projektu. Ukraińskim uczniom towarzyszyła nauczycielka Lesya Yakymets oraz dyrektorka Galina Golovacka, a także dyrektor I LO Michał Błoch i rusycystka I LO Irena Klimek-Piastowska. Irena Klimek-Piastowska i Lesya Yakymets w ubiegłym roku uczestniczyły w certyfikowanych warsztatach „Swatka, czyli spotkanie nauczycieli z Polski i Ukrainy chcących rozwijać współpracę międzynarodową” prowadzonych przez Fundację dla Demokracji we współpracy z Towarzystwem Lwa ze Lwowa i to najprawdopodobniej one będą koordynować współpracę Brzeżańskiego Liceum nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie.

Sprawdź również