Wizyta sejmowej podkomisji ds. funduszy unijnych

Inwestycje zrealizowane w ramach funduszy europejskich oraz potrzeby i plany w tym zakresie były przedmiotem zainteresowania podkomisji sejmowej ds. wykorzystania środków pochodzących z funduszy unijnych, która odwiedziła Ostrzeszów. Członkowie podkomisji pod przewodnictwem posła Kazimierza Gołojucha 21 września wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez ostrzeszowskiego starostę Lecha Janickiego, który  pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego z udziałem wójtów i burmistrzów powiatu ostrzeszowskiego.
Drugiego dnia wizyty w Ostrzeszowie podkomisja odwiedziła Muzeum Regionalne im. Władysława Golusa w Ostrzeszowie z jego stałą wystawą „Jeńcy norwescy w oflagu XXI C”, a później nowo powstałą Izbę Tradycji w I Liceum Ogólnokształcącym z celą św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Harcerskim i zwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie.
Jak wyjaśnił przewodniczący podkomisji, wnioski z wizytacji przeprowadzonej w dniach od 20 do 22 września w aglomeracji kalisko-ostrowskiej oraz w Ostrzeszowie, w formie dezyderatów zostaną skierowane do odpowiednich ministerstw.
Wraz z przewodniczącym podkomisji Kazimierzem Gołojuchem Ostrzeszów odwiedzili posłowie: Jacek Czerniak, Andrzej Grzyb i Tadeusz Zwiefka, a także wicedyrektor Biura Komisji Sejmowych Adam Duszic i specjalistki ds. kontaktów zagranicznych Anna Roczkowska i Aneta Skorupa-Wulczyńska.