AktualnościWszystkie

Wizyta czeskiego senatora

Michał Kortyš – były burmistrz zaprzyjaźnionego z powiatem ostrzeszowskim Litomyśla, obecnie senator i wicehejtman Pardubickiego Kraju  – 22 czerwca odwiedził ostrzeszowskiego starostę Lecha Janickiego.

Senator Kortyś przybył z niezapowiedzianą wizytą w trakcie podróży służbowej – skorzystał z okazji i wracając z Bydgoszczy, gdzie podpisywał umowę dotyczącą zakupu zestawów transportu kolejowego dla Pardubickiego Kraju z Pesa Bydgoszcz, zboczył nieco z drogi, by odwiedzić starostę Lecha Janickiego. Michal Kortyš jest zaprzyjaźniony z Ostrzeszowem od lat – jest współinicjatorem nawiązania współpracy Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie ze szkołami branżowymi w Litomyślu. W 2010 roku Michał Kortyš zdobył nagrodę na ostrzeszowskim Festiwalu Pasztetników w kategorii Europasztet za osobiście przyrządzony pasztet z boczkiem 🙂

Podczas spotkania z ostrzeszowskim starostą, z udziałem sekretarza powiatu Ireneusza Jeziornego omawiano obecną sytuację samorządów polskich i czeskich, a także konsekwencje wynikające z pandemii COVID-19.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content