SportWszystkie

Wielkopolski Turniej Szachowy „O Złotą Wieżę” i Wielkopolski Turniej Warcabów 64-polowych – finał wojewódzki

6 miejsce zajął powiat ostrzeszowski w wojewódzkim finale Wielkopolskiego Turnieju Szachowego „O Złotą Wieżę” i 5 miejsce w Wielkopolskim Turnieju Warcabów 64-polowych, które rozegrano 15 kwietnia w Łeknie.

Szachy – skład drużyny:
1. Stanisław Ciurys – Ostrzeszów
2. Grzegorz Kulak – Ostrzeszów
3. Renata Pokusa – SP Kobyla Góra
4. Krzysztof Skórski – Zespół Szkół nr 2 Ostrzeszów

Warcaby – skład drużyny
1. Damian Tokarek – radny Rady Miejskiej w Mikstacie
2. Piotr Pikiński – SP Mikstat
3. Zofia Kamińska – SP Mikstat
4. Patryk Kryszewski – SP Kobyla Góra

Turnieje rozegrano w ramach współzawodnictwa sportowego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w którym uczestniczy powiat ostrzeszowski oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie.

Starosta Ostrzeszowski i Rada Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie składają serdeczne podziękowanie zawodnikom, kierowniczce grupy Renacie Pokusie, Jolancie Krystek ze SP w Mikstacie i Maciejowi Franczakowi z ZS nr 2 w Ostrzeszowie za reprezentowanie barw naszego powiatu na Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Łeknie k. Wągrowca.