AktualnościWszystkie

Wielkopolski Pakt dla Transplantologii – ostrzeszowski szpital wśród sygnatariuszy

Ostrzeszowski szpital wraz innymi wielkopolskimi szpitalami oraz instytucjami zajmującymi się ochroną zdrowia podpisał Wielkopolski Pakt dla Transplantologii, czyli zobowiązanie do współpracy między instytucjami państwowymi, samorządowymi oraz podmiotami leczniczymi w zakresie wymiany doświadczeń, szkolenia kadr, wdrażania standardów czy realizowania wspólnych programów. Inicjatywa ma na celu koordynowanie działań na rzecz ratowania życia pacjentów oczekujących na przeszczepy, jak również edukację społeczną w zakresie dawstwa narządów. W imieniu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia dokument podpisał prezes Zbigniew Kluczkowski. Wśród sygnatariuszy paktu znalazł się także przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego Lech Janicki.

Dokument podpisano podczas konferencji „Wielkopolska dla transplantologii, transplantologia dla Wielkopolski. Otwarcie wielkopolskiego programu wspierającego transplantologię. 30-lecie transplantologii na Lutyckiej”, która odbyła się 6 marca w Poznaniu. Organizatorem przedsięwzięcia był samorząd województwa wielkopolskiego oraz szpital wojewódzki w Poznaniu.

Konferencja była poświęcona omówieniu wyzwań i możliwości dla współczesnej transplantologii ze szczególnym uwzględnieniem działań wspierających podnoszenie świadomości nt. dawstwa organów, co jest niezwykle ważne w związku ze znacznym spadkiem liczby transplantacji w Wielkopolsce.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content